Belediye Başkanı Çakın katıldığı progrmda 5 senelik başkanlık sürecinde özellikle kadınları düşünerek hayata geçirdikleri projeleri ve geçirmeyi planladıkları  projeler hakkında konuştu. 

Konuşmasının başında görev süresinde pandeminin gelmesiyle zorlu bir sürece girdiklerinden bahseden Çakın  "5 senelik görev sürecimde ülkemiz oldukça zor bir süreçten geçti. Sadece Uşak değil, ülkemiz ve dünya etkilendi.  Ekonomik olarak zarar gören esnaflarımızın yanında olmaya çalıştık. Ayrıca ev ekonomilerine katkı sağlmak amacıyla kadınlarımız teşfik ettik. Kadınlarımıza yönelik çalışmalarımızı tek çatı altında toplmak amacıyla Kadın Kordinsyon  Merkezimizi kurduk. Evde üreten kadınlarımıza da ürettiklerini satabilmeleri için Zümra Uşak Kadın Kooperarifyle birlikte pazar alanı oluşturuldu." dedi.

Whatsapp Image 2024 02 01 At 13.01.04 (1)

Kadınların daha iyi pazar ortamaları bulabilmeleri ve işlerini büyütebilmeleri için destek olmaya devam edeceklerini belirten Çakın, bunun için yeni projeler üzerinde çalıştıklarının altını çizerek "E-ticaret konusunda da sizlere destek sağlayıp evde ürettiğiniz ürünleri daha geniş pazar alanında satma imkanı oluşturmayı planlıyoruz." dedi

Kadınlar için sosyal uluşma noktaları oluşturduk

Kadınların kendilerini geliştirip aynı zamnada sosyalleşebilecekleri alanlar olşturmanın vermiş olduğu mutluluğu dile getireren Çakın "Şehrimizde ki tüm kadınlara yönelik , kültürel sosyal faaliyetler ve özellikle de aile kavramının güçlendirilmesine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Millet bahçesinin içinde  şehrin en ulaşılbilir noktasında eski kız meslek lisesini restersyonunu tamamlayıp  Uşak Kadın Kordinasyon Merkezimizi (UKAMER ) kadınlar için buluşma noktsı haline  getirdik." dedi.

Uşak Belediyesi olarak ne söz verdiysek hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Belediye Başknı seçildiği önemden bu yana Uşak Belediyesi olarak ne söz verdiysek hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşdığını belirten Mehmet Çakın bundan sonraki süreç içinde yeni projelerle geldiklerinden bahsettiği konuşmasında "Bundan sonraki dönemde de sizin destekleriniz ile ve başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere merkezi hükümetimizin bakanlarımızın bize vereceği destek ile hayrseverlerimiz bu dönemde  olduğu gibi bizlere göstermiş oldukları güven ve teveccüh saysinde pek  çok daha  yeni projeye imza  atmak için hazrlıklarımızı yapıyoruz. Nasip olursa da yakın zamanda projelerimizi tanıtacağımız kapsamlı bir toplantımızı gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 02 01 At 13.01.05

Ailelerin ekonemileri üzerindeki bir yükü almayı planlıyoruz

"Vatandaşlarımızdan yoğun ilgi gören Karağaç mahallemizde ki düğün salonlarımızın sayısını arttırmak istiyoruz. Hali hazırda bölme yolu üzerinde ki lüks düğün salonları kalitesinde hizmet veren tesisimiz benzer düğün salonlarından 5 kat daha ucuza sunmaktayız. Nasip olursa önümzdeki dönemde bunların sayısını arttırıp ailelerin ekonemileri üzerindeki bir yükü almayı planlıyoruz."dedi.

Bu sözlerin ardından"Kadın Buluşması" etkinliğe katılım sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletip etkinliğe katılan bayanlara hediye dağıttı.

HABER : REYHAN BÜŞRA ARDAÇ

Editör: Zülal Karadedeli