Programa Eşme Kaymakamı Selin Sarı'nın yanı sıra Uşak Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan ve ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

 Programa Eşme Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Rasim Arslan'ın yanı sıra Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan, İl Müdür Yardımcısı Koray Acar ve Şube Müdürü İbrahim Karadedeli ve sosyal hizmet çalışanları katıldı.

Engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak hayat standartlarını yükseltmek toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan 10-16  Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle Eşme İlçesinde Kaymakamlık himayelerinde Eşme  Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce koordine edilen programda engelli bireylerle  empati kurmak amacıyla göz bantlarıyla sesli betimlemeli kısa film izlendi. Ardından özel gereksinimli bireyin gözünden engelsiz yaşam sunumu yapıldı.

Whatsapp Image 2024 05 18 At 09.57.00

Uşak Öğretim Üyesi Doç. Dr. Üzeyir Emre Kıyak'ın sunumunun ardından programa katkı verenlere Eşme İlçe Kaymakamı ve Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü tarafından hediye takdim edildi.

Katılımcıların sorularının cevaplanması ve toplu fotoğraf çekimiyle son bulan programda erişilebilir engelsiz bir yaşama dikkat çekilerek farkındalık oluşturmak amaçlandı.

Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında Birleşmiş Milletler’e bağlı 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel bir haftadır. Bu haftada tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının diğer insanlarla eşit ölçüde sağlanması, toplumlarda engelli kişilerin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

(Engelliler Haftası için Kaynak : https://engelsiz.klu.edu.tr/)

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli