UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

CHP’nin İzmir Belediye Başkan adayı, parti tabanının en çok tepkili olduğu Mehmet Cengiz’le ilişkileriyle gündeme geldi. Fatih Altaylı da bu duruma şaşkınlıkla baktığını dile getiren bir açıklama yaptı. Bugünkü youtube kanalı üzerindeki yayınında konuşan Altaylı, Cemil Tugay’ın parti içinde çok tepki aldığını ifade etti. Altaylı, şu ifadeyi kullandı: 
“CHP aday belirlemede öylesine garip bir tutum sergiledi ki; galiba bir önceki seçimde aldığı bir çok ili geri iade edecekler”.
Bugünkü youtube yayında konuşan Altaylı, CHP İzmir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay için şu açıklamayı yaptı:
“İzmir’de yapılan anketlerde aday gösterilen Cemil Tugay son sıralarda çıkıyor. AK Parti ve İYİ Parti’nin adayı da Cemil Tugay’dan daha fazla oy alıyor. Mevcut Başkan Tunç Soyer’e bazı tepkiler vardı. Bunlar biraz fazla da abartılıyor olabilir. Fakat Cemil Tugay’a olan tepki, Tunç Soyer’e olandan fazlaydı. Cemil Tugay, Buğra Gökçe’den dahi daha az bir desteğe sahip. Bir taraftan da Mehmet Cengiz’le olan ilişkiler ile de etkili. Bu 5 müteahhit arasında halkın en çok tepki toplayan Mehmet Cengiz’le olan ilişkisi dikkat çekiyordu. İzmir CHP İl Örgütü dahi şaşkın ve farklı isimler vardı. Acaba diyorum CHP, İzmir’i de mi kaybetmek istiyor diye düşünmüyor değilim. CHP aday belirlemede öylesine garip bir tutum sergiledi ki; galiba bir önceki seçimde aldığı bir çok ili geri iade edecekler. Ankara’yı da kaybetmek için ekstra bir çaba olacak mı? Biz Kemal Kılıçdaroğlu gitmezse İzmir gidecek diyorduk. Demek ki gitse de İzmir gidebilirmiş. CHP’de Atatürk öldüğünden  beri bu tartışmalar bir türlü bitmedi. Ecevit zamanında hizipleşmeler ortaya çıkmıştı. CHP’nin beli doğrulmadı.”

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli