Öktem, Martı'nın NYSE'ye açılma planları kapsamında New York Borsası'nı ziyaret etti.

Ziyarette, yetkililerle sürece ilişkin görüşmeler gerçekleştiren Öktem, NYSE yayınlarında şirketin New York Borsası'na açılma stratejisine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Öktem,  NYSE'ye açılma sürecinde son dönemecin içinde olduklarını, belirterek "Martı, New York Borsası'na doğrudan açılan  ilk Türk şirketi olacak. Buraya yatırımcılarla görüşmeye ve NYSE'yi ziyaret etmeye geldik." diye konuştu.

2.

Yeni Altay tankı 23 Nisan'da sınava girecek Yeni Altay tankı 23 Nisan'da sınava girecek

New York Borsası'nın kendilerini Türk bayraklarıyla karşılamasının ince bir davranış olduğunu dile getiren Öktem, "Deprem felaketiyle mücadele eden ülkemize desteklerini göstermeleri çok güzel. Normalde bizi Martı logolarıyla karşılıyor olmaları lazım ama Türk bayraklarına da yer verilmesi bir Türk şirketi olarak bizi gururlandırıyor." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Martı olarak ellerinden geleni yaptıklarını ve afet bölgesinde de uzun süre bulunduğunu  belirten Öktem., "Şirket olarak elimizden geldiğince yardımlarımızı ve ekiplerimizi gönderdik, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz." dedi.

AA