UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

21-27 Mayıs 2024 tarihleri arasında kutlanacak olan Türk Mutfağı Haftasında Uşak’ta  bir konferans düzenlenecek.
“Gastronomi Turizmi ve Türkiye’de Yöresel Mutfaklar” konulu konferans Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Pamukçu tarafından gerçekleştirilecek.

Whatsapp Image 2024 05 22 At 13.53.28 (1)
Uşak Müzesinde 23.05.2024 Perşembe günü Uşak Müzesinde gerçekleştirilecek konferans gastronomiye ilgi duyanlar için önemli bir etkinlik olacak. 
Hüseyin Pamukçu Kimdir? 
1986 yılında Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da doğan Pamukçu, ilk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı. Niğde Üniversitesi Ulukışla Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden önlisans derecesi ile mezun oldu (2007). Lisans derecesini Mustafa Kemal Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan aldı (2011).  Önlisans ve Lisans eğitimi boyunca farklı otellerin çeşitli departmanlarında çalışan Pamukçu, 2009 yılında Work and Travel programı kapsamında 4 ay süreyle ABD’de kurumsal bir işletmede görev yaptı. Lisans eğitiminin son yılını Erasmus Programı kapsamında Uluslararası Değişim Öğrencisi olarak Macaristan Kodolanyi Janos Foiskola Üniversitesi’nde tamamladı.

Whatsapp Image 2024 05 22 At 13.53.29

Erasmus programı döneminde 14 farklı Avrupa ülkesinde çeşitli turistik faaliyetlerde bulundu. Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı (2014). Doktora derecesini Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalı’ndan aldı (2017). Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümünde 2013 yılında Araştırma Görevlisi, 2018 yılında ise Doktor Öğretim Üyesi olarak göreve başladı. 2021 Şubat itibariyle Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümüne Dr. Öğr. Üyesi olarak atanan Pamukçu, 2021 Mayıs ayında Üniversiteler Arası Kurul sınavında başarılı bulunularak Doçent unvanını aldı. Pamukçu, evli ve iki çocuk babasıdır. (Uzmanlık Alanı : Turizm / Gastronomi / Turizm Planlaması)
 

Kaynak: HABER MERKEZİ