UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3. Sınıf öğrencileri tarafından   Halkla İlişkiler kampanyaları dersi kapsamında; Ezgi, Yüksel, Aytekin Özkan ve Betül Güler’in koordinatörlüğünde 18 Mayıs 2024 tarihinde etkinlik düzenlendi. Etkinlik; Uşak Üniversitesi Kampüsü, Atapark çevresinde ve İsmet Paşa Cadde  yapay akciğer maketinin Uşak halkına sunumu  şeklinde gerçekleştirildi.

Whatsapp Image 2024 05 22 At 15.32.17 (2)
Sigara, dünya genelinde ciddi bir sağlık sorunu olmaya devam ettiğinin altını çizen öğrenciler; "Hem aktif içiciler hem de pasif kullanıcılar  için ciddi sağlık riskleri barındıran sigara, aynı zamanda çevreye de büyük zararlar veriyor. Bu nedenle, Uşak halkına  sigaranın zararları konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz." dedi.
Yapılan bilgilendirmede akciğer maketlerinin, öğrencilerin hazırladığı detaylı araştırmaların sonucunda ortaya çıktığının altı çizildi. Maketlerin, sigara kullanımının akciğerlere olan etkilerini detaylı bir şekilde gösterdiği ve bu sayede insanların sigaranın gerçek yüzünü görmesine yardımcı olduğu belirtildi.
Öğrenciler; projenin bir diğer önemli amacının ise, sigara içmenin çevreye olan zararlarını vurgulamak olduğunu belirterek; "Sigara dumanı, havadaki zararlı kimyasalların yayılmasına ve çevre kirliliğine neden oluyor. Bu durum ise hem insan sağlığını hem de doğayı olumsuz etkiliyor." ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 05 22 At 15.32.17
Uşak Üniversitesi öğrencilerinin başlattığı bu proje; sigaranın zararları konusunda toplumsal farkındalığı artırmayı hedeflediğini ve sigaranın insan sağlığına ve çevreye olan etkilerini görsel bir şekilde sergileyerek, sigara kullanımının azaltılmasına katkıda bulunmayı amaçladığını bildirdi.
Uşak Üniversitesi öğrencileri, sigaranın zararlarına karşı mücadelede önemli bir adım attıklarını, toplumun da bu konuda duyarlı olmasını ve sigara kullanımını azaltmak için adımlar atmalarını beklediklerini ifade etti.

Kaynak: UŞAK ÜNİVERSİTESİ