Bir hafta sürecek olan etkinlikte vatandaşların elleriyle yaptıkları ev yapımı yiyecekler satışa sunulacak.
Uşak İl Müftülüğü yardımlaşmanın en önemli alanlarından bir olan imece geleneğini bu tür organizasyonlarla yaşatmaya çalışıyor. Düzenlenen kermeslerde hayırsever vatandaşlar evlerinde yaptıkları yiyecekleri satarak elde edilen geliri bağışlamak suretiyle yardımda bulunuyor. 
Uşak İl Müftülüğü bu tür organizasyonları sık sık gerçekleştiriyor. Daha önce yine Uşak Valiliği yanında bulunan kermes alanında Kur’an Kursu yararına kermes düzenlemişti. Ayrıca Gazze’ de İsrail zulmüne uğrayan insanlara da yardım etmek amacıyla buna benzer bir yardım kampanyası yürütülmüştü. 

Whatsapp Image 2024 04 26 At 12.08.07 (1)
Uşak İl Müftüsü Burhan Çakır daha önce geliri yine Kur’an Kurslarında kullanılmak üzere gerçekleştirilen kermeste şu ifadeleri kullanmıştı; ““Kermesi düzenlememizin en büyük sebebi geçen yıl eğitime açılan şu anda 35 tane hafızı bünyesinde barındıran  Hz. Hatice Kur’an Kursumuzun yararına, kursumuz geçen yıl açıldığı için bir çok eksikleri var.  İnşallah buradan gelen gelirlerle o eksikleri gidermeye çalışacağız.  Kursumuz yaklaşık 150 hafız kapasitesinde biz aynı zamanda bu eksiklerimizi gidererek bu hafızlarımızın sayısı artmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz. Tabi kermesler özellikle gelirden ziyade Kur’an Kursunda okuyan ve bizim yaygın öğretime gelen bayanların kaynaşması, birbiriyle tanışması demek, bu sebeple genelde yıl sonunda bunları düzenliyoruz. İnşallah bu kermesimizin hayırlı ve bereketli geçmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayarak kermesimizin açılışına katılan siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum.”
 

Muhabir: Zülal Karadedeli