İzmir Valiliği koordinasyonunda Bayraklı ilçesinde 43 bin metrekarelik alanda kurulan konaklama merkezi, merkez üssü Seferihisar ilçesi olan 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrasında  bin kişiye hizmet verdi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından merkezdeki 286 konteyner Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerine gönderildi. Geri kalan konteynerlerde deprem bölgesinden gelen afetzedelerin konaklaması için de hazırlıklar başladı.

Gelecek hafta sıcaklıklar mevsim normallerine dönecek Gelecek hafta sıcaklıklar mevsim normallerine dönecek

Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi Yönetici Yardımcısı Şuayip Üner; İzmir'deki depremin ardından hizmete giren geçici konaklama merkezinde şu anda 207 konteyner bulunduğunu, bunlardan 176'sında 482 kişinin yaşam sürdüğünü belirtti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından merkezde konaklayanlardan konut hakkı sahibi olan 10 aile dışındakilere tebligat gönderilerek konteynerleri boşaltmalarının istendiğini anlatan Üner söyle konuştu; "Deprem bölgesinden ilimize gelen depremzede vatandaşlarımızı konteyner kente alacağız. Bu konuda tebligat gönderilen vatandaşlarımız da bize kolaylık sağlayıp konteynerleri deprem bölgesinden gelecek kardeşlerine bırakacaklardır."

Üner, deprem bölgesinden gelen afetzedelerin kendilerini ev ortamında hissetmeleri için çalışmaların titizlikle yürütüldüğüne işaret ederek, İzmir halkının da misafirperverliklerini en iyi şekilde göstereceğine inandığını dile getirdi.
Bölgeye gönderilen konteynerlerin yerine 200 yeni konteyner geleceğini vurgulayan Üner, "Yaklaşık bin 600 depremzedeyi burada ağırlamayı planlıyoruz." ifadesini kullandı.   -İZMİR (AA) -