UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Esnaf bu uygulamanın kendisinin kurumsal kimliğini yansıtmaya engel olduğunu düşünüyor.

Konu hakkında açıklama yapan bir esnaf 20 yılı aşkındır İsmet Paşa caddesinde esnaflık yaptığını ve tek tip tabela uygulamasının kendisine zarar verdiğini söyledi.

Esnaf konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Biz 22 yıldır buradayız, bunca yıldır bir rengimiz, bir simgemiz vardı dükkanımızın önünde, yan direklerimizi bile kullanabiliyorduk, orada ne iş yaptığımız hangi hizmetleri verdiğimizi yazabiliyorduk, şimdi yazamıyoruz, Neden? Eski belediyemizin almış olduğu bir kararla bizleri tek tipe çevirdiler. Tek tipe çevirince müşteri gideceği yeri bulamıyor, bütün tabelalarda yazı karakterleri ve renkler aynı,  bu olacak iş değil, biz esnaf olarak çok zarar gördük, eski cirolarımızı yakalayamıyoruz. Kendi müşterilerimiz başka dükkanları gitmeye başladı, orası benim zannediyor, tabela benziyor aynı ama isim farklı, içeriye girmiş bulunuyor, girmişken alayım diyor, kendi çevremizi bile kaybettik bu tabelalar yüzünden. Buranın eski haline dönmesini şiddetle istiyorum. Ben kendi rengimi belli ettiğim zaman müşterim de görselimi bildiği için beni rahat buluyor ama bu haliyle bulamıyor.”

Whatsapp Image 2024 04 25 At 12.52.10 (2)Esnaf rahatsız  oldukları başka bir konu hakkında da şu şekilde konuştu; “Bakın biz burada dünyalar kadar kiralar veriyoruz, üst katlarımızda evleri hep bürolara çevirdiler bürodakilere de bizim yan duvarlarımıza tabela asmaları için müsaade ettiler. Bunu biz adaletli bulmuyoruz. Ben kendi duvarıma tabela asamıyorum, üst kattaki adam geliyor benim duvarıma tabela asıyor, belediye kararıyla yapılan bir uygulama. Şimdi buradan soruyorum benim onda birim kadar kira veren adam benim duvarıma nasıl tabela asar? Bunu kim kabul edebilir?”

Muhabir: BAYRAM ALİ KELEŞ