Karabayır; "Çocuklara Sebze İçin Ödül Vermeyin " Karabayır; "Çocuklara Sebze İçin Ödül Vermeyin "

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi'nin 4'üncü ayağı ödül töreniyle sona erdi.
Yedi etaptan oluşan organizasyonun dördüncü ayak yarışlarına 28 teknede 250 sporcu katıldı. Her ayağı iki günü kapsayan organizasyonda, dün olumsuz hava şartları nedeniyle tekneler denize açılamadı. Yelkenciler, ikinci gün ise önce yaklaşık 9 millik şamandıra rotada ardından da 17 milli coğrafi rotada mücadele etti.
Yarışçılardan Mehmet Ziya Telli, AA muhabirine, 23 yıldır yelken yarışlarına katıldığını ifade etti.
Telli "Bugün iki yarış yaptık. Hava her şeyiyle uygundu. Gayet güzel yarıştık. Sportmence bir yarış oldu. Kazasız belasız bitirdik çok mutluyuz." ifadelerini kullandı.
Ankara'dan katılan Derya Dinçer de, yarışların heyecanlı ve güzel geçtiğini belirtti.
İkinci gün yarışlarının ardından ödül töreni düzenlendi. Marina Yacht Club'daki ödül töreni, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anısına saygı duruşuyla başladı. Törende, üç sınıf ve farklı kategorilerde dereceye girenler açıklanarak kupaları verildi.
Destek 1'de ise "Singlestar", destek 2'de de "Moana-Ankara Yelken Kulübü" ekibi birinci oldu.
IRC-A'da "Lemon", IRC-B 1'de "Strekoza", IRC-B 2'de "Aurora X- Schüco", IRC-B 3'de "Layd Sollare" ekipleri birincilik elde etti.

Organizasyon 1-2 Nisan'da 5'inci ayak yarışlarıyla devam edecek.