Uşak İl Emniyet Müdürlüğü önünde hizmet veren polis kantininde nakit para geçmiyor. Vatandaşlar buradan sadece banka kartlarıyla alışveriş yapabiliyor.

Bence bu yanlış bir uygulama. Paramızın polis kantininde geçmemesine bir vatandaş olarak çok üzüldüm. İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Kolcu’dan bu uygulamaya son vermesini rica ediyorum.

Geçenlerde babamın rahatsızlığı nedeniyle Uşak Üniversitesi Araştırma Hastanesi Onkoloji polikliniğe gittim. Babamı ve annemi buraya bıraktıktan sonra çarşıdaki işlerimi halletmek üzere oradan ayrıldım. Geri geldiğimde akşam olmuştu ve bizimkiler hala sıra bekliyordu. Babam aynı zamanda şeker hastası olduğu için yemek yemesi gerekiyordu. Benden kaşarlı tost yaptırmamı istedi. Uşak Üniversitesi Araştırma Hastanesindeki iki kantinde de kaşarlı tost bulunmuyor, karışık var ama kaşarlı yok ?

Babam karşıdaki polis kantinine bir sor dedi. Oraya gittim, kaşarlı tost yapıyorlardı, sevindim…. Dahası orada da bulamazsam merkeze gitmekten başka çarem yoktu. Acele ile polis kantinin duvarındaki kocaman afişi görmeden içeriye daldım ve kaşarlı tostun parasını ödemek istedim görevli bana nakit para ile ödeme yapamayacağımı sadece kart ile alışveriş yapabileceğimi söyledi. Dışarıya çıktığımda fotoğrafını çektiğim bu afişi gördüm.

Neden böyle bir uygulamaya gidilir ki! diye düşündüm. Hem de bunu yapan Uşak’ın İl Emniyet Müdürlüğü önünde bulunan polis kantiniydi. Çalışma şekillerini bilmiyorum ama her ne olursa olsun nakit parayla satışı yasaklamak bu şekilde mağduriyetlere neden oluyor. Herkes kart taşımak zorunda değil. Ayrıca paramızın polis kantininde geçmemesine bir vatandaş olarak çok üzüldüm. Bence buna bir an önce son verilmeli.  Her ne sebepten olursa olsun bu şekildeki bir uygulamada sadece vatandaş mağdur oluyor.