UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Büro Memur Sen Uşak Şube Başkanı Osman Savaş, 28 Şubat darbesinin yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Osman Savaş, “Bin yıl sürecek denilen 28 Şubatlar kısa sürede tarih olduğu gibi, darbeye umut bağlayan, millet iradesine kumpas kurarak darbe yapmayı aklından geçiren FETÖ’cü hainler ve destekçileri de 15 Temmuz’da hak ettikleri ders ve cezayı almıştır” dedi.


28 Şubat darbesinin yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Osman Savaş, şöyle devam etti: “Yakın tarihimizin post modern darbelerinden olan, etkisi bin yıl devam edecek denilen 28 Şubat sürecinin yıldönümünde, demokrasiye balans ayarı vermeye kalkanları, brifinglerle milli iradeye kumpas kuranları, milli iradeyi gasp edip siyasete yön verme, milleti hizaya getirme gayretine girenleri bir kez daha lanetliyor ve kınıyoruz. Postal ve tank sesiyle pusu kurulup, Milli Güvenlik Kurulu toplantısıyla da başbakanlığı gasp edilen ve ülkesi-milleti için elinden gelen gayreti gösteren 28 Şubat’ın savunan adamı, merhum Başbakanımız Necmettin Erbakan’ı da rahmet ve minnetle anıyoruz.”


“Bin yıl sürecek denilen 28 Şubatlar kısa sürede tarih olduğu gibi, darbeye umut bağlayan, millet iradesine kumpas kurarak darbe yapmayı aklından geçiren FETÖ’cü hainler ve destekçileri de 15 Temmuz’da hak ettikleri ders ve cezayı almıştır. Bu ülkede darbe yapma, milletimizin iradesine ipotek koyma ve gasp etmek isteyenler asla bunu başaramayacaktır” diyen Savaş, şöyle konuştu: 


“28 Şubat post modern darbesinin mağdur ettiği görevlerinden el çektirilen, meslekten atılan kamu görevlileri olduğu gibi, öğrenim hakları ellerinden alınan öğrencilerimiz bulunmaktadır. Hükümetimizin zaman içerisinde yaşanan mağduriyetleri gidermek için gerekli adımlar atmış olmasına karşın, sorunları tam çözümlenemeyen ve yaşanan süreçte hak kaybı ve gaspına uğrayan kamu görevlilerinin mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Bu vesile ile; Tüm darbeleri ve darbecileri bir kez daha kınıyor, milli ve millet iradesinin savunucularına şükranlarımızı sunuyor, bu uğurda hayatını kaybeden tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz.”

HABER MERKEZİ

Editör: Halil Aslan