UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Sigorta Pazarı'nda kurulacağı bildirilen Antika Pazarı; 12 mayıs Pazar günü, Antika Severler Derneği Başkanı İbrahim Efe öncülüğünde gerçekleşecek. Yapılan duyuruda tek günlük olacağı bildirilen Antika Pazarı'nın sabah 8:00'da başlayacağı ve akşam 18:00'da biteceği kaydedildi.

Daha önce ilk kez 4 Nisan 2022 tarihinde tek günlük Uşak Aşevi için , ikincisi ise 5 Şubat 2023'te Uşak Tarihi Besteni'de antika severler ile buluştu. Her yıl yapılan Antika Pazarı'nın bu yıl ise sigorta pazarında gerçekleşeceği kaydedildi.

Uşak Antika Severler Derneği Başkanı İbrahim Efe 2022 yılından önce de Antika Pazarı'nın Uşak için planlandığını fakat araya pandemi girmesi nedeniyle uygulamaya konulamadığının da altını çizdi. 

Daktilolardan eski paralara, kasetlerden plaklara, eskiye dair anıların bulunduğu antika pazarına, daha önce antika meraklısı kişilerin yoğun ilgi gösterdiği belirtilerek; Türkiye’nin birçok ilinden antikacı esnafın tezgah kurduğu bildirildi. Kurulan pazar sayesinde antika eşyaların nesilden nesile aktarılması planlandığı kaydedildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ