Uşak'taki zammın özeti: CHP 1 TL’ye çayın altına gizledi; AK Parti olur verdiği karara karşı çıktı!

Uşak Belediye Başkanı seçilen Özkan Yalım’ın ilk icraatı sosyal tesislerdeki fiyatlara zam yapmak oldu. Yalım’ın Uşak Belediye Meclisi’ne getirdiği öneri, CHP’li 4 ve AK Partili 1 üyenin oluruyla komisyondan geçti ve sonrasında da meclisten de oy birliğiyle kabul gördü. Fakat esas tantana bundan sonra koptu.

Bu yazıda Özkan Yalım ve AK Partili tarafının hatalarını tarafsız bir dille kaleme alacağım. Önce Özkan Yalım’dan başlayalım…

EMEKLİYE 1 TL ÇAYIN ALTINA ZAMLARI SAKLADILAR

Özkan Yalım’ın konuyu meclise getirme şekline bakıldığında, bunun zam olduğunu anlamak çok zor. Çünkü konu zam olarak değil emekli ve öğrenciye 1 TL’ye çay başlığının altında getirildi. Fakat mecliste bizim okurların yaptığı gibi sadece başlık okundu ve metnin detayları verilmedi.

Meclis üyeleri ve kamuoyu belki kandırılmadı ama 1 TL’ye çay kılıfıyla manipüle edilerek yanıltıldı. Özkan Yalım ve CHP grubu ilk günlerde 1 TL’ye çay satıyoruz reklamını yaptılar ve bizler de bu konuyu haberleştirdik. Emekli ve öğrenciye 1 TL’ye çay haberlerine hep olumlu yorumlar yapan tayfa, bayramın ikinci günü ortaya çıkan zam haberlerine ise olumsuz yorumlar yağdırdı.

Hatta bu konuyu haberleştiren ben ve bazı basın emekçilerine yönelik suçlama ise; “AKP’lisiniz” şeklinde oldu. Birincisi AKP’li değiliz, ikincisi velev ki AKP’li veya AK Partiliyiz bu durum da suç değil. Düne kadar AK Parti’nin zam ve diğer kötü uygulamalarını da eleştiriyorduk.

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ KÖTÜ OLMAYACAĞIZ DİYE HALKIN ALEYHİNE OLAN KONUYA OLUR VERDİ VE BUNA RAĞMEN ÇIKIP ELEŞTİRME HAKKINI KENDİNDE GÖRDÜ!

Ara başlık biraz uzun oldu ama mevzuyu anlatmak için başka bir yöntem bulamadım. Şimdi mevzuyu biz 1 TL’ye çay diye biliyoruz ama AK Partili komisyon üyesinin önüne tüm detaylar gelmiş. Komisyonda 4 CHP’li ve 1 AK Partili üye de buna olur vermiş.

Hadi komisyon üyesi yanılmış, beşermiş veya şaşarmış diyelim, mecliste tüm grup da buna evet oyu vermiş. AK Partili üyeler galiba hala kendilerini iktidarda mı zannediyor bilemem. Fakat mecliste neye olur verdiklerini veya vermediklerini bilmeleri gerekiyor. Yarın öbür gün önlerine imar gibi kentin geleceği için hayati öneme sahip konular geldiğinde ne yapacaklar?

Burada Hilal Sabancı’ya da kısaca değinmekte yarar var. Hilal Sabancı, bildiğim kadarıyla avukat ve okuma yazması var. Yıllardır AK Parti’nin içinde ve neye evet ya da hayır diyeceğini bilecek yaşta. Şimdi medyanın yaptığı haberler üzerinden yok biz hayır dedik hikayesine de gerek yok.

Hatta AK Parti Merkez İlçe ve diğer yöneticilerin de olur verdikleri bir zammı eleştirmemeliydi.

Dilerim bu zamlarla ilgili önümüzdeki mecliste adam akıllı bir öneri sunulur ve konu tekrar gündeme alınır.

SEVGİYLE KALIN…