Ali Karaoba'nın Özkan Yalım'a yağ çekenlere gösterdiği tepkide haklı olduğu sadece 1 nokta var!

Uşak’ta 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları tantanalı geçti.

Her 1 Mayıs’ta yaşanan organizasyon kazalarının bu seferki kurbanı CHP İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan ve CHP Milletvekili Ali Karaoba oldu. Hem de kendi partilerinden seçilen CHP’li Belediye Başkanı Özkan Yalım’a yağcılık yapanlar tarafından…

1 Mayıs kutlamalarındaki kriz, Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın dışında kimsenin konuşturulmamasıyla başladı. Bu duruma tepki gösteren CHP Milletvekili Ali Karaoba, patladı ve bunun yağcılıkla ilgili olduğunu ifade etti.

Ali Karaoba, tepkisinin bir bölümünde haklıydı. Karaoba’nın haklı olduğu tek nokta, “Belediye Başkanı’na yağcılık”tı.

Fakat Ali Karaoba’nın atladığı bazı noktalar da var. Şimdi burada tarafsız bir şekilde bunları ele alalım.

Birincisi;

Özkan Yalım’ın neden sadece konuşturulmasına tepki gösterilmemeli! Çünkü Özkan Yalım, bir işveren ve 1 Mayıs günü de işçileri çalışıyor. Aynı zamanda belediye başkanı olması sebebiyle de işçilerin doğal olarak amiri ve bugün temizlik işçisi çöp topluyor ve Yalım meydanda işçinin hakkını arıyor.

İkincisi ve daha önemlisi;

CHP İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan da eczacı ve gayet mutlu ve refah içinde bir yaşantısı var. Allah daha da iyi etsin ama işçinin de pek halinden anladığını düşünmüyorum. Bence Sevinç Hanım’ın da orada konuşacak olması ve 1 Mayıs günü işçiyi temsil etmesi de saçmalıktır.

Üçüncüsü ve daha da önemlisi;

Ali Karaoba da bildiğim kadarıyla doktor ve özel hastanede ortaklığı var. Hem hekim hem de işveren pozisyonunda ve burada işçinin hakkını savunması abesle iştigal. Ali Karaoba meydanda 1 Mayıs günü işçinin hakkını arıyor, fakat aynı saatlerde hastanesinde çalışan doktor veya hemşire mesai yapıyor.

CHP adına burada konuşacaksa sadece Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen konuşmalıydı. Çünkü Dümen, Uşak Şeker Fabrikası emeklisi ve işçinin halini bunlara göre en azından daha iyi bilir ve anlar. 

1 Mayıs günü mikrofon tartışmasına giren her 3 isim de işçinin ne halinden anlar, ne de durumunu bilir.

Zaten, 1 Mayıs işçinin bayramı olmaktan da son yıllarda çıktı. 1 Mayıs belli siyasi partilerin ve temsilcilerinin reklam veya tanıtım gününe dönüştü.