Ege'de Yenigün'ün Uşak haber özetleri;

1-Uşak CHP, Facebook’ta paylaşım yapmadı diye Emin Toplu’yu ihraç etti

CHP’nin Uşak’ın Eşme ilçesinden İl Genel Meclisi Üyesi seçilen Emin Toplu, seçime 1 hafta kala Eşme Belediye Başkan adayı Yılmaz Tozan ve partisi lehine facebook üzerinde paylaşım yapmadığı da gerekçe gösterilerek ihraç edildi. Hukuken ispat edilemeyen iddialar da gerekçeler arasında yer aldı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

2-Uşak TSO'da TKDK destekleri anlatıldı

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO), Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) hibe programları hakkında uzmanlarla, üyelerini bir araya getirerek birebir görüşme imkânı sağladı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

3-Murat Dağı’nda Maden Açamayan Şirket Bakanlığı Mahkemeye Verdi

Murat Dağı Yok Olmasın Platformu sözcüsü Funda Öz Akcura Anadolu Export firmasının Murat Dağı’nda maden açabilmek için ÇED raporunu reddeden Bakanlığı karşı dava açtığını söyledi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

4-Özkan Yalım’ı eleştiren CHP’li ihraç talebiyle disipline verildi

Uşak CHP’de Genel Başkan Özgür Özel yarın Uşak’a geliyor. Laik ve hür düşünceyi savunan Uşak CHP’de, Belediye Başkanı Özkan Yalım’ı eleştiren 1 CHP’li hakkında ihraç istemiyle disiplin süreci başlaması dikkat çekti…

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

5-Avrupalı Gazeteciler Uşak’ı Tanıtacak

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden Uşak’a gelen basın mensupları İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ege Antik Kentler Rotası etkinliği kapsamında Uşak’a geldi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

6-Uşak Üniversitesinde "Sağlıklı Yaşam Paneli"

Uşak İl Sağlık Müdürlüğü, Uşak Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Uşak Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından Mustafa Kemal Paşa Amfisinde "Sağlıklı Yaşam Paneli" düzenlendi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

7-Toz Taşınımı Bekleniyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü (Afyonkarahisar) Afyonkarahisar, Denizli, Uşak Bölgesinde toz taşınımı beklendiğini bildirdi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

8-Bölme ve Elmacık’ta birinci derece SİT alanı olan arazilerin listesi

Uşak Bölme ve Elmacık’ta birini derece SİT alanı ilan edilen arazilerin ada ve pafta numaraları belli oldu. Buna göre bölgedeki bu arazilerde yapılaşma yasaklandı ve burada çivi dahi çakılmak istense Kütahya’daki kuruldan izin alınacak.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

9-Tarhana ne Gediz’in de Uşak’ın! 100 lirayı verebilenin!

Uşak ve Gediz arasında ‘tarhana sizin mi bizim mi?’ tartışması yaşanırken, kentte geleneksel olarak yapılan tarhananın porsiyon fiyatı 90 liradan 100 TL’ye yükseldi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

10-Uşak, ülke sıralamasında 39’ncu sıraya yükseldi

Uşak Üniversitesi Deri Tekstli Tasarım Merkezi (DTS) tarafından Nisan 2024 dönemine ayına ait sektör bülteni yayınladı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Duygu Bekmezci