Ege'de Yenigün'ün Uşak haber özetleri;

1-Uşak Belediyesi yönetimi, mikro krediyle ilgili anlaşmayı iptal etti, kadınlar mağdur oldu

Uşak Belediyesi’nin 31 Mart’ta değişen yönetimi, kadınlara faizsiz mikro kredi imkanı veren protokolü iptal etti. Kütahya ve Afyonkarahisar’da devam eden uygulamanın Uşak’ta neden sonlandığı bilinmiyor. 400 kadının 1 yılda yararlandığı krediyi almak için 200 Uşaklı kadın daha bekliyor.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

2-HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkan Vekili Özdemir, Uşak’taki temsilcilerle buluştu

HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkan Vekili Halil Özdemir, Uşak Şubesinin düzenlediği toplantıda iş yeri sendika temsilcileriyle bir araya geldi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

3-Uşak'ta İsrail protestosu

Uşak Üniversitesinde öğrenciler İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Açıklama yapan Oğuzhan Yanar, İsrail'in Filistinlileri yıllardır göç, kıtlık ve ölümle sınadığını söyledi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

4-Uşak Belediyesi, kiraya vermeyen bu kurumlarla da anlaşmayı iptal etmeli

Uşak’ta bedelsiz kira protokollerini iptal eden Uşak Belediyesi’nin 30 yıl boyunca kira almayacağı esnaf odasıyla ilgili anlaşmayı da feshetmesi gerekiyor.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

5-SP’nin Uşak İl Başkanı Ramazan Yavuz Acar oldu

Uşak SP İl Başkanlığına 31 Mart 2024 seçimlerinde Belediye Başkan adayı Ramazan Yavuz Acar seçildi. Görevi İbrahim Dağgezen’den devir alan Ramazan Yavuz Acar’ın babası Yunuz Acar da uzun yıllar SP İl Başkanlığı yaptı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

6-Uşak’ta Cuma ve Cumartesi yoğun yağış beklentisi var

Uşak’ta geçtiğimiz hafta devam eden yağışlar nedeniyle kentte yoğun su baskınları olmuştu. Bu hafta Perşembe gününden sonra yağmur bekleniyor. Cuma ve Cumartesi yoğun yağış olabilir.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

7-Uşak Valiliğinden Örnek Uygulama

Uşak Valiliği örnek bir uygulamaya başladı. Valilik Nisan 2024 döneminde gerçekleşen faaliyetleri bir basın bülteni şeklinde yayınladı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

8-Madenciler Murat Dağı’ndan Vazgeçmiyor

Murat Dağı Yok Olmasın Platformu sözcüsü Funda Öz Akcura Murat Dağı’nda maden açmak isteyen Anadolu Export firmasının ÇED raporu kabul edilmeyince olayı yargıya taşıdığını söyledi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Duygu Bekmezci