Ege'de Yenigün'ün Uşak haber özetleri;

1-Uşak'ta Yoğun Elektrik Onarım Çalışmaları

Osmangazi Elektrik Dağıtım Şirketi Uşak'ta gerçekleştireceği elektrik kesintilerini listeledi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

2-Uşak CHP'de seçim önü neler oluyor?

Uşak CHP'de seçim önü yine bölük pörçük bir yapı var. CHP'deki dağılma, Ali Künek'ten beri hayal olan yerel seçim galibiyetinin önüne geçebilir!

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

3-İzmir ve çevre illerde, ABD'ye veto tepkisi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri, İzmir,Manisa, Uşak ve Aydın'da, ABD'nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) Gazze'de acilen insani ateşkes istenen karar tasarısını veto etmesine tepki gösterdi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

4-Muhalefet hiç olmadığı kadar yok!

Yerel seçimlere çok az bir süre kala, bir kısım yerel siyasetçi Uşakspor edebiyatı yapmaya başladı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

5-Uşakspor yönetimi, dünkü rezaleti kınadı

Uşakspor yönetimi, spor tarihine kara bir leke gibi düşen saldırıyı kınadı. Dünkü rezaletten sonra ilgili makamlar göreve davet edildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

6-Uşak Üniversitesi yönetimine özlük hakları sitemi !

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ömer Karahan, Uşak Üniversitesi’nden yaprak dökümü gibi akademisyenlerin kaçtığını öne sürdü.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

7-Uşak’ta reklamcılık ve ev tekstili sektörünün sorunları konuşuldu

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda reklamcılık, konfeksiyon ve ev tekstili sektör temsilcileri, sorunlarını ele aldı. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda meslek komiteleri toplantılarına devam ediyor. Komite toplantılarında kentteki her sektörün sorunları ele alınıyor. 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

8-Uşak Belediye Başkanı’nın yeni makam katı kullanıma açıldı

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yaklaşık 3 hafta önce yeni makam odasına geçti. Yeni makam katı aynı zamanda, vatandaş girişi için de kullanılıyor.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

9-Uşak'ta "Cumhuriyetin 100. Yılına Mimari Bakış" Fotoğraf Sergisi

Uşak Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında "Uşak Kentinde Cumhuriyetin Mekansal İzlerini Sürmek" isimli fotoğraf sergisi düzenlendi. Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanında açılan serginin 11-18 Aralık 2023 tarihleri arasında ziyaret edilebileceği bildirildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

10-Ulubey'in Demir Tatlısı Erzurum'a mı ait

Uşak'ın Ulubey ilçesinde ve Erzurum'da özel günlerde dağıtılan "Demir Tatlısı" için Refika Birgül "Demir Tatlısı Erzurum'a ait ve Türkiye'nin başka yerinde yapılmıyor." dedi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

11-Rektör Savaş Gazze Konusunda Batıyı Eleştirdi

Uşak Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü ve Kamu Yönetimi Topluluğu tarafından ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Dünyada ve Türkiye'de İnsan Hakları’ adlı panel gerçekleştirildi. Rektör Savaş panelde yaptığı konuşmada batıyı eleştirdi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

12-Uşak'ta "Türk Dış Politikasının 100 Yılı" Konuşuldu

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası Bölümü tarafından "Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye'nin Dış Politikası: Süreklilikler ve Kopuşlar" adlı panel yapıldı. Moderatörlüğünü Dr. Öğretim Üyesi Pınar Çağlayan’ın yaptığı panel Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleşti.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Duygu Bekmezci